Ankara piyano kursu

Posted on

Tabiattaki bütün güzelliklerin davetine yalınlık olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye kafaladığı senelerde tanışacakları ayrı ayrı sanat aktivitelerinden artı olarak etkilendikleri aartıkr. Tüm bu sanat dalları beyninde hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziki, bilişsel ve sosyal vürutimleri bâtınin eğitimciler, erken yaşta edinilen müspet müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu temas, nene karnında başlayan doğal bir ilişkidir. Mader kalbinin ritmik atışlarını dokuz kamer içinde dinleyen çağa, özellikle duyularının vüruttiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bu tarz şeylerin anlamlarına karşı birey bir bağ vüruttirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanıyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylediği sakin melodileri, doğumundan sonrasında da tanıdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her ekinün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, nene ile çağa beyninde kurulu, müzikal bir birey bandajdır. Aynı ölçübile mesleklevseldir bile; annenin, çocuğuna, havaın uyumak bâtınin güvenli olduğunu belirtmesinin bir yoludur. Er dönemlerde, çağa – nene – ata beyninde kurulacak musiki bağı, ötede yaşayacakları birey ilişkileri sağlamlamlaştıracaktır. Bebeklikten çıkan çocuk, kendini sağlamlıklı bir yetişgaraz yapacak etkinliklerle fecirışırken, müziğe özel bir önem verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği severek ekler. Dış dünya ile ilişkilerinde musiki, onun bâtınin yararlı bir bildirişim kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her çağ boşlama edilen sistemli ve kapsamı geniş musiki eğitimi, hak şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı bâtınin, fiziki ve ruhsal vürutimlerinde önemli bir destekten yoksun lakırtıınmaktadır. Burada, fen bilimleri ve yabancı dil kabilinden derslerin çok önemli olduğunu alim ve sanat etkinliklerinin çocuğu “derslerinden alıkoyacağını” düşünen nene-babaların da, marifet eksikliğinden meydana gelen hataları vardır. çalgı eğitiminin, uzun dönemde akademik kafaarı içerisindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç mabeyinştırmaya iz verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir