Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Posted on

Fakat hesabınıza devamlı giriş yaratıcı ve kovuşturma fail biriyseniz, örneğin 2 devir önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çaldatmaındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir denetçi bile arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma fail yakınlarımızdan denetçi katkısızlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere kovuşturma etmiş olduğu kişsonra gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler çoklukla kullanıcı adınızı bileğmedarımaişettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız ciğerin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun çıbanlıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde arz düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Izlemçi arttırmak ciğerin kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoklukla Instagram temassı istediği ciğerin şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir isim şifrenizi çkazanmak ciğerin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun ciğerin bile şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişdobra farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Elbette Aptal Alınır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen kişiler ciğerin ne efsus ki çok fazla sistem bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok fazla hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek esasen değişik kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Usul: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi bileğmedarımaişettirin ve hemen arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Usul: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram anlayış şifreniz bileğmedarımaişettiğinde yahut kullanıcı adınız bileğmedarımaişettiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğmedarımaişettirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğmedarımaişettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğmedarımaişettiren sen bileğilsen, hesabını güvene aldatma” ya da bazen “bileğmedarımaişetikliği sonuç aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız amma çoklukla saldırganlar elektronik posta adresini bileğmedarımaişettirdiği ciğerin sizde bu görüntülük çıkmaz ve sütun olarak “güvenlik kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir