ucbasaktarim.com: Tarım Makinaları

Posted on

Üççıbanak Ekincilik, ekincilik makineleri kesimünün önde gelen üreticilerinden biridir ve
Gübre Serpme Makineleri, Ot Icma Tırmıkları, Traktör Ense Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Olta Kompozit Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Bant makineleri dâhilin ürettiği üstün birinci sınıf çözümleriyle tanınır.

Tarım Makinaları

Ekincilik makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve gereksinimlerine tatminkâr olarak üretim yapmalarına yardımcı evet. Tatminkâr alet ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan kifayetli gıda üretimi, giyecek ve barınma zeminını sağlayamaz. Yüzlerce yıl önce bütün insanlar ilkel ekincilik halletmeye çıbanladı fakat hasetmüzde toplumun yalnızca çok küçük bir kısmı(vürutmiş ülkelerde) toplumun bütününün ihtiyacını karşılayacak zirai üretimle mücadelemaktadır. Otomobil ve ekipmanlar buna olanak tanımaktadır. Türkiye, ekincilik ve ekincilik makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Mütezayit talep ve ekincilik kesimünün tedricen çeşitlenmesi, ekincilik makinelerine olan ihtiyacın da artmasına ne olmuşdolaşma. Teknoloji ile beraberinde vüruten ekincilik makineleri, ekincilik aletleri, otomatik ve yardımcı ekincilik makineleri kabil ekipmanlar ekincilik sanayisini canlandırarak kesiksizlığını sürdürmesinde önemli avantajlar sağlamıştır. Ekincilik makineleri, kullanılan amaca ve alana gereğince değişiklıklar göstermektedir. Ekincilikı kolaylaştıranbu makineler sayesinde üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi de önemli ölçüde rahatlamaktadır. Antrparantez yalnızca ekincilik kesimü değil, ülkenin dış satım hacmi de tedricen artmaktadır.

Üççıbanak Ekincilik , 2016 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik modern üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, nitelikli iş gücü ve şiddetli üretim kapasitesi eşliğinde otokton üretim gücüyle müşterilerine en âlâ hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çalışanı ile hareketli ve zahmetlilü insanoğlu kaynağına iye olan Üççıbanak Ekincilik, düşüncemdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere kadar bütün çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi sabık otomobil üretimi ile 15 ’i çok ülkeye dış satım gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine katılmış kırat sağlayan Üççıbanak Ekincilik; yoğun Ar-Ge çalışmalarının ışığında, gelecek teknolojiyle standartlarını daima yükseltmektedir. Daimî gelişim ve sıfır suç üretim sistemi, Üççıbanak Ekincilik ürünlerinin hem mekân içre hem de mekân haricinde güvenilerek kullanılmasının çıbanlıca nedenidir. Üççıbanak Ekincilik, birinci sınıf ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunmuş olduğu bütün sektörlerde kanıtlamıştır.

Üççıbanak Ekincilik olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi de “Gübre Serpme Makinalarıdır”. Gübre serpme makinası gübrelerin tatminkâr ve tartılı bir şekilde tevziını sağlar.
Gübreyi kifayetli ve yakınlarında bir şekilde toprağa serpebilen Gübre Serpme Makinası ile abes basma kullanmaı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve semereli bir şekilde dağıtabilirsiniz. Gübre Serpme Makinaları sayesinde tarla üzerinde daha azca efor sarf ederek çok daha sağlıklı iş yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın abes olarak sıkışmasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Gübre Serpme Makinası sayesinde çok daha sağlıklı lakırtıır ve toprağınızdan daha çokça ürün ve göveri elde etmenize yardımcı evet.
Gübre serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması dâhilin kullanılan miktarların sağlıklı bir şekilde ayarlanması sağlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden daha semereli bir şekilde yetişmesini sağlamaktadır.
Özellikle de toprağın ve bitkilerin en heybetli gereksinimlerı olan besin maddelerini sağlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapısının iyileştirilmesine katkı sağlarken hem de bitkilerde vürutimin hızlandırılmasını sağlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu kadar katkı sağlayan gübrelerin kullanmaı dair çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir uzuv bulunmaktadır.
Bu uzuv gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Gübre Serpme Makinası sayesinde gübreyi toprağa daha homojen dağıtarak daha semereli hatimelar elde edebilirsiniz.

Üççıbanak Ekincilik olarak bir öbür ürünümüz olan Traktör Ense Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine hamil olmak mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi dünya seviyesinden hamil olmak ve bekleyen bir damperli kamyona ya da boş bir trap haksına sarkıtmak dâhilin münteşir olarak kullanılır. Ense yükleyici ile beraberinde bir malzemeyi yere itmeden hamil olmak mümkündür. Ense yükleyiciler çoğunlukla istiflenmiş olan bir malzemeyi dünya seviyesinden hamil olmak dâhilin kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona yahut trap haksı kabil alanlara sarkıtmak dâhilin tercih edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere uygulanan peş yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı kabil sebeplerden ötürü tercih edilebilir. Traktöre çıyaşlılabilir bir bentlantı parçkakımı üzerinden monte edilmekle bu arada yükleyici kovası değmedarımaişettirilebilir ve birgeniş ağababaşmanla da koskocamanletilebilir. Asıl bileşenler çoğunlukla hidrolik bileşenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem de şanzımanı çalıştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da akım ettirilir. Teleskopik yükçülara gereğince nispeten sakıt maliyetleri ve çok yönlülükleri de peş yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör peş yükleyiciler dâhilin tercih edilebilecek birgeniş üretici ve satıcı şirket bulunmaktadır.
Satın kurum gerçekleştirirken üretici firmaların tercih edilmesi hem hediye hem de kalite olarak yarar sağlayabilir.
Üreticilerden satın bazen üründe özelleştirme olanakı da sunmaktadır.
Ekincilik makineleri kesimünün önde gelen üreticilerinden Üççıbanak Ekincilik’ın peş yükleyici modellerini internet sitemizden inceleyerek bilgelik sahibi olabilirsiniz.

Ot Icma Tırmığı biçilmiş sap, yonca, ot, çkocaoğlanr ve benzeri yeygi bitkilerinin tahsil ve balyalama medarımaişetlemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu gestaltlması medarımaişetlemlerini sağlayan bir makinedir. Üççıbanak Ekincilik olarak Ot Icma Tırmıkları da ekincilik makinalarımız beyninde bulunmaktadır. Ot Icma Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 8’li Askılı Ot Icma Tırmığı , 10’lu Askılı Ot Icma Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Icma Tırmığı , 10’lu Tekerlekli Çekilir Ot Icma Tırmığı olarak 6 ana gruba ayrılır.

Olta karma makinası, besi hayvancılığı yahut mazot hayvancılığı yapan çiftçiler ve üreticilerin hayvanları besleme esnasında iş yüklükünü azaltacak bir makinadır.
Efsanevi beslenmesi esnasında dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. İlk olarak efsanevi beslemesine dikkat edilmediği çağ efsaneviın mazotü ve etinden semere alınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı efsanevi besiciliği yapan çiftçiler ve üreticiler ilk kadem olarak besleme esnasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mısır vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını sağlamalıdır.
Bu şekilde efsanevi alması gereken bütün gıdaları bir numara seferde alabilir ve daha âlâ beslenebilir. Olta karmanın gestaltlması efsaneviın tüketmesi gereken bütün gıdaları bir araya getirerek daha âlâ beslenmesine böylece daha çokça semere almanızı sağlar. Askılı Tip ve Çekilir Tip ile beraberinde Olta Kompozit Makinaları da Üççıbanak Ekincilik olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üççıbanak Ekincilik olarak çarelama makinalarımızdaki kalitemiz de her ürünümüz de başüstüneğu kabil en üst kırat kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Muallakr Tip (ölçünlü) , Muallakr Tip (Hidrolik) , Muallakr Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi gestaltsı servet sahibi ve semereli bir zirai üretim dâhilin heybetli avantajlar sunarken jeopolitik konumu da dünya ekincilikı dâhilin önemli bir köprü medarımaişetlevi görmektedir.
Tarımsal üretim değeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin daha âlâ durumlara gelmesi dâhilin zirai dış satım noktasında Üççıbanak Ekincilik olarak bütün çalışanlarımızın katkısıyla beraberinde
Üççıbanak Ekincilik kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Ot Toplama Tırmıkları ve profesyonel ürün için: https://ucbasaktarim.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir