Yükselen Burç Nedir?

Posted on

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve başka olgunlaşmamış cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir olgunlaşmamış bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına yön veren bir meyanç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanların kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar genellikle Burç Yorumları adı şeşnda bünyelır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri kadar zatî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında çın adımları atmaları dâhilin tavsiyelerde bulunur ve şekil gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil eden ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak alan kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları temsil eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl içinde hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına yön veren bir disiplindir. Bugün da insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine koca taalluk göstermektedirler. Bununla omuz omuza astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, genellikle doğum haritası yorumlamak, kişilik analizi uygulamak, aşk ve ilişik astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirlik astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin sundurmaındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en kök görevlerinden biridir. Kişinin doğum tarihine, saatine ve adına bakılırsa hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin pekâlâ bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı henüz okkalı haber sahibi çıkmak istiyorsanız, birsonsuz terimle zıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin dâhilin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi dâhilin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan baht grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum tarihine bakılırsa belirlenir ve birsonsuz kişiye bakılırsa kişilik ve gelecekteki vakalar karşı haber verebilir.

  2. Aslan ıtır: çoğu kez 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar dâhilin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Veladet haritasında Ay’ın olduğu burçtur. Ay burcu, bir kişinin romanesk yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kadar evetşamma şekline alamet fiyat.

Burç yorumlaması karşı çok okkalı haber sahibi çıkmak dâhilin, astroloji terminolojisine aşina çıkmak önemlidir.

Terim Mealı
Veladet haritası Bir kişinin doğum çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet çabucak yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı haber verir.
Natal harita Veladet hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin sundurmaındaki vakalar ve kişilik özellikleri ile müntesip ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde hareket ederken bir ayrıksı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin sundurmaındaki etkilere alamet edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yönünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değişlemimlere alamet edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse de, çın bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, ati tahmini ve henüz sert çok konu karşı haber tevdi dair az çok değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir