Zurna Sohbet

Posted on

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonra internetin sadece fen aktarımı sinein değil, aynı zamanda düğün sinein de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir protez ad kullanarak (nickname) söyleşi yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız ölçüsüz biriyle gestaltlabildiği kabilinden antrparantez tanılamadığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri aracılığıyla gestaltlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve söyleşi etme için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseri programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş yapmak sinein sadece nickname (protez insan) açmak yeterli olurken birtakımlarındaysa sohbete başlamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine başlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla izlence açıklık benizünü kullanarak sadece kırlı, kırlı ve fonlü, sesli ve fonlü kabilinden tercihe ilişkilı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı güdük süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı yargılama mesajlaşma yazılımıdır. Bir diğer popüler chat izlence olan ve internetin söylence yazılımlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir